Vereproovide vastused 08.07.24 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on varasemad aastad diagnoositud Hashimoto türeodiit. Nüüd sai kaebuste pärast tehtud uued vereproovid ja näidud sellised. Kehakaal on kasvanud +7kg poole aasta vältel, füüsiliselt olen aktiivne ja jälgin ka toitumist.
Mida Teie arvate? Oskate soovitusi jagada?

Lugupidamisega

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie kilpnäärme hormoonanalüüsid on ideaalses korras. TPO IgG kõrge tiiter on autoimmuunse türeoidiidi marker ja saab Teil alati olema normist oluliselt kõrgem (seda pole tegelikult tulevikus mõtet enam määrata, sest diagnoos on juba olemas). TPO IgG ei mõjuta kuidagi Teie kehakaalu ega enesetunnet. Muutused kliinilise vere näitajates ja normist minimaalselt madalam D-vitamiiin ei ole kuidagi seotud kilpnäärmega ja need seletab Teile lehti Teie perearst (midagi ähvardavat siiski seal pole).
Tervitades,
dr. Anu Ambos.