L-Thyroxin ja Rybelsus 10.07.24 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Sain kaalulangetuseks perearstilt Rybelsuse retsepti (3mg). Kuna aga mul on ka kilpnäärme alatalitlus, siis võtan hommikuti pool tundi enne sööki L-Thyroxini 50mg. Rybelsust peab aga ka hommikuti enne sööki võtma. Kas neid kahte rohtu võib korraga manustada?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Nende ravimite koos võtmise kohta on soovitused tõepoolest vastukäivad. L-türoksiin vajab täielikuks imendumiseks happelist keskkonda, Rybelsus vastupidi loob mao limaskestal happe vastu kaitsva saarekese, et piisavalt imenduda. Tegelikult on ebaselge, kas Rybelsuse tabletti mao happe eest kaitsev lisand suudab L-türoksiini imendumist oluliselt takistada või mitte. L-türoksiin iseenesest Rybelsuse imendumist takistada ei tohiks.
Võite proovida võtta mõlemat ravimit koos ja paari kuu möödudes teha analüüsid, et näha kas kilpnäärme hormoonide tase on piisav. Rybelsuse mõju kehakaalule on väga individuaalne ja selle efektiivsust saab hinnata alles poole aastase ravimitarvitamise järgselt.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.