Puusa liiges kinni 23.04.23 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Kui kaua võtab puusa liigese laht võimlemine aega ja mitu korda päevas on mõistlik võimelda.

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Liigesliikuvuse suurendamiseks on mõistlik antud liigest tema hetke piirides liigutada ja venitada ka pisut üle piiri 2-3 korda päevas. Samas oleneb, kuidas antud piirkond seda tegevust talub, kui muutub valulikuks/tundlikuks, siis vôib paar päeva kergemalt võtta. Üldiselt paraneb funktsioon esimesed 3-6 kuud peale OPi hästi, sealt edasi tuleb enamasti leppida olukorraga, mis saavutati.

Priit Ailt