Lihase vigastus 22.05.24 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere, mul on veider küsimus aga huvi pärast soovin teada miks sedasi on. Nimelt veebruaris mu mees naljaga hüppas üle minu kui ma põrandal tv vaatasin aga libastus ja astus mulle kintsu peale(umbes kus on reie sirglihas aga pisut külje peale, põlve lähedal) Ehk siis mu jala üks osa jäi põranda ja kogu keha raskusega hüppava mehe kanna vahele. Valu oli tohutu ja kestis kaua, rääkimata sinikast(hoidsin külmageeli kotti peal). Kõndida oli ka nii nädal valus ,põlvest oli kuidagi tunda kõike. Tänaseks mai kuus, on selle koha peal u peopesa suurune süvend kui käega üle jala silitan. Teisel jalal on ilusti lihas tunda. Teen trenni ka ja sellel vigastuse kohal on vaikus, tühjus.

Arst vastas:

Maris Perendi

dr Maris Perendi

Füsioteraapia

Confido tervisekeskus

Tere

Oleneb, kui tõsine oli tekkinud vigastus. Taastumiseks võib kuluda rohkem aega. Vajalik oleks 3-5x nädalas intensiivsem treening konkreetsele piirkonnale. Näiteks jõusaalis jala sirutused, jalapressid, lisaks kükid ühel ja/või kahel jalal, väljaasted jms. Vajadusel pöörduda füsioterapeudi vastuvõtule, kes saab jalga hinnata ja anda täpsemad soovitused.

Heade soovidega

Maris Perendi
Füsioterapeut