suur varvas kange 12.07.24 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere, suur varvas on kange, alla painutades ka natuke valus. Olen oodanud, et paraneb ära, aga siiski mitte. Traumat pole olnud. Tennisetrennis käin 3x nädalas, kitsad jalanõud? Mis võib juhtunud olla, mis võiks diagnoos olla? Kas aitavad harjutused varvastele?

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Suure varba liikuvus võib väheneda koormusega ja kitsastest jalanõudest. Esialgi soovitan liikuvust ja mobiilsust suurendada manuaalselt (venitused või oma käega).

https://www.youtube.com/watch?v=9SXQKvdXm9g&ab_channel=%5BP%5Drehab

Kui antud tegevused tulemust ei anna, siis soovitan pöörduda ortopeedi poole ja teha röndgen.

Priit Ailt