Valu ja paistetus vasakus jalalabas 29.07.24 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere

Milles võib asi olla, et juba paar nädalat on vasak jalalaba (seestpoolt) paistes, astuda on valus ja jalg on nõrk. Samas kui natuke kõndida siis valu kaob aga nii kui pikemalt istuda ( töö on selline) siis on tunda kui üles paistetab ja esimesed sammud on väga
valusad.

Arst vastas:

Maris Perendi

dr Maris Perendi

Füsioteraapia

Confido tervisekeskus

Tere

Tegemist võibolla ülekoormuse (korraga liiga palju seismist, kõndimine vms tegevust) või näiteks valede jalanõude kandmisest tekkinud probleemiga. Kindlasti mõjutab antud probleemi veel mitmed tegurid (kehakaal, elustiil, muud haigused jne). Täpselt on hetkel raske öelda. Soovitan kanda mugavaid toestavaid jalanõusid (nt tossud) ja teha jalgadele lihtsamaid harjutusi. 15-20x varvaste tõsteid, varvaste painutusi, istudes varvastele-kandadele tõusmist, tennisepalliga tallaaluse masseerimist. Nii 3-4x päevas. Vajadusel pöörduge füsioterapeudi vastuvõtule, kui probleem ei möödu.

Heade soovidega

Maris Perendi
Füsioterapeut