selgroo MRT 27.09.24 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Mulle tehti selja MRT, kaebusteks valutav/jäik ülaselg ja pidevalt "surevad" jäsemed. Arsti ajani on maa ja ilm, ma olen aga tervise osas suur ülemõtleja ning leidsin juba terviseportaalist vastuse. Kas oskate kommenteerida, kas selline pilt on minu vanuses ok? Just need "degeneratiivsed" muutused leidisin ise internetist, et oleks justkui pensionäride mure. Olen pigem sportlik inimene olnud, normaalkaalus. Küll jah istuva tööga. Kas midgai annab trenni, kiropraktika, massaažiga parandada?

"Lülisamba rinnaosa MRT: Seljaajus normaalne signaaliintensiivus; müelopaatialeidu, syrinxit vms ülemäärast leidu ei paista; spinaalkanalis rohked flow-void artefaktid. Keskmistes vahemikes vähesed degeneratiivsed muutused (kuivanud diskid, osteokondroos ja spondüloos). Spinaalstenoosi ega neuroforaamenite kitsenemisi ei ole. Lülikehad normaalse konfiguratsiooniga.

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Vähesed degeneratiivsed muutused on MRT-s leitavad juba 20-ndates, see ei ole asi mille pärast muretseda.

Muretsemise põhjus on jäik/valutav ülaselg ja "surevad" jäsemed. Lülisamba liikuvust tuleb suurendada, lihaspingeid vähendada, üldist kehahoidu nii tööl, kui muul ajal parandada. Enamasti aitab siin kompleksravi - füsioteraapia (liikumisravi), massaaž, teadlikuse tõstmine. Kui kohe tegelema hakata, siis ei pruugi arsti vastuvõttu vaja minna.

Priit Ailt