Verevedeldaja tarvitamine peale punktsiooni 31.05.24 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere

Peale punktsiooni kirjutati hüperstimulatsiooni ohu tõttu välja verevedeldaja (clexane) ja lisaks ka progesteroon, mõlemaid olen nüüd eilsest süstinud endale kõhtu.
Mure sellest, et peale süsti on kesk ja ülakõht hakanud valutama ja on ebamugav, justkui oleks kõht paistes ja gaase täis (võimailk et on, aga välja nad ei tule) ja on valus ka liigutada end ja enesetunne selline natuke väsinum, isutus aga on janu.

Kas see võib olla tingitud verevedeldaja süstimisest?

Raviarstiga saan ühendust alles järgmine nädal, kus on ka siiradmine planeeritud nädala esimeses pooles.

Clexane esialgne ravikuur on 10 päeva. Kas peaksin sellesüstimise ära lõpetama või on see tavapärane kõrvaltoime, mis ise enesest paari päevaga üle läheb, kui organism natuke kohaneb sellega?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
see, mida tunnete, ongi hüperstimulatsiooni tunnused.
Süstige clexane edasi, kui kergemaks ei lähe, pöörduge valvegünekoloogi poole.
Terv,
AE