Utrogestan 05.08.24 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere.

Kuna ma ei saa oma ämmaemandat kätte, siis täpsustaks üle: kuidas järk järgult lõpetada utrogestani manustamist, et ei oleks lõpetamine liiga järsk. Viimase Utrogestani pean panema 18.08. Viljastumine toimus IVF abil.

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
mina soovitan oma patsientidele jaotada ravimid nii, et viimasel 5 päeval oleks annus tavapärasest poole väiksem ja kui ei teki veritsust, lõpetada ravi.
Tegelikult võib ilmselt ka päevapealt lõpetada.

Terv,
AE