Liiga aeglane pulss, väsimus 17.10.11 / Koduõendus
Külastaja küsib:
Olen noor naisterahvas, kes tegeleb 2-3 korda nädalas zumba treeninguga. Pöördun Teie poole küsimusega, kas mul tasub muretseda ja kas võib olla midagi tõsist. Nimelt olen üle kuu aja tundnud väsimust. Põdesin bronhiiti, millele järgnes neelupõletik ja see jäi välja ravimata ,kuna algselt öeldi, et see viiruslik ja keha peab ise toime tulema, aga hiljem selgus, et see hoopis bakteriaalne. Minu mure seisneb selles, et vererõhk on madal 105/65 ja südametöö on väga aeglaseks läinud, nädal tagasi perearsti juures tehtud EKG-s 46 lööki minutis ja ega ta üle 58 enam lähegi. Kerge hirm on sisse pugenud, kuigi mõtlen ikka, et olen täiesti terve. Õhtuti ka kerge pinge kahe rinna vahel (kolmnurgas) ja vasak õlg ja käsi ka kuidagi imelikud. Ja kõige halvem on lugu seepärast, et mul ka kaks väikest last, aga iga väiksemgi pingutus väsitab ära ja terve päeva vältel tahan vaid magada. Mis mind veel kohutab on see, et emal on olnud 6 aasta vältel kaks infarkti, üks alles hiljuti. Olen üritanud ka suitsetamist maha jätta, aga see paar korda läbi kukkunud. Nüüd alustasin uuesti tänasest. Kas on põhjust muretsemiseks, sest kui õhtuti vererõhku mõõdan, on see madal ja südamelöögisagedus 46-52-ni. Kas see võib ka ohtlik olla? Pidev tunne, nagu oleks vati sees.
Loodan, et polnud segane kiri.
Tänan ette
Parimat
Arst vastas:
Kristina Kams
Koduõde
Noorel sportlikul inimesel pole põhjust muretsemiseks, kui südamesageduseks 46-52. Aga praegusel juhul, mil lisanduvad kaebused, oleks tarvis asja lähemalt uurida. Minu soovitus oleks kindlasti suitsetamine maha jätta ja lasta teha järgmiseid protseduure: 1)südamekoormustesti, 2)Holter monitooringut, 3)kontrollida kilpnääret
Kui need uuringud on tehtud, alles siis me saame Teie küsimustele vastused. Ainuüksi EKG ei anna meile täit informatsiooni südametegevusest.
Lugupidamisega,
Kristina Kams
Nõuanded teemal: Koduõendus
Punased täpid
R-l on kaela peal palju punaseid imelikke täppe, tal aga poogen sellest. Millega tegu
Vastas Kristina Kams
Antud vähese info põhjal on midagi keeruline otsustada. Punased täpid võivad olla väga erinevatel põhjustel. Kaebuse püsimisel soovitan pöörduda perearsti poole.
Loe edasiVäike varvas
Tere,lõin koeraga mängides väikese varba ära ja nüüd kui 1 päev möödas on paistes ja sinine. Kas võib olla luumurd ja kuidas ma saaksin selle paranemisele kaasa aidata?
Vastas Kristina Kams
Foto järgi luumurudu või luumõra määrata ei saa. Luumurru diagnoosimiseks tuleks teha varbast röntgeniuuring.Turse alandamiseks võib kasutada külma kompressi ja vältida varbale surve avaldamist, näitkeks ...
Loe edasiKas miskit hullu?
Selja peal selline ,kas seda peaks kontrollima minema nahaarstile?
Lugupidamisega
Vastas Kristina Kams
Sünnimärke ja laike nahal tasub aeg-ajalt arsti juures kontrollida. Eriti siis kui selles kohas on vaevuseid, laik muutub või kui näiteks sünnimärk on kohas mis saab tihti kannatada.
Loe edasiravimid
Kui ravimit peab võtma peale sööki ja ma ei ole võtnu peale sööki, vaid 2tundi peale sööki (6 aastat, vererõhu alandamise rohi), siis ??
Vastas Kristina Kams
Ravimite võtmisel peab täpselt järgima arsti korraldusi. Kui te olete võtnud ravimit teisiti siis peaksite konsulteerima oma raviarstiga.
Loe edasiInsuliinisüstal
Tere. Süstsin vanaemale insuliini kõhu piirkonda. Tema seest süstalt eemaldades torkasin sellega kogemata endale sõrme, sealt tuli ka väike vere täpp. Kas antud olukord on minu jaoks ohtlik ning mida peaksin ...
Vastas Kristina Kams
Töötamisel süstlaga peab olema äärmiselt ettevaatlik. Diabeet ei ole nende haiguste hulgas mis võivad vere kaudu levida.
Loe edasiravimid
kui ravimiinfolehel on kirjas et Tablette peab võtma pärast sööki. Siis, kuna on pärast sööki, kas otsekohe või 2 tunni pärast?
Vastas Kristina Kams
"Pärast sööki" tähendab, et ravim tuleb võtta kui olete söömise lõpetanud.
Loe edasiLapse magamine
Seitsme kuune beebi on päeva jooksul väga tihti unine ning magab palju. Magab kuskil 12-14h ööpäeva jooksul. Näiteks ärkab üles ja 1-1,30h pärast juba haigutab jälle. Küsimus on selles, et kas hammaste ...
Vastas Kristina Kams
Minu arvamus on, et hammaste tulek, arenguhüpe või kasvuspurt ei põhjusta rahulikku und vaid vastupidi, muudavad imiku rahutumaks.
Loe edasiParenteraalne toitmine
Tean, et USA-s tehakse vajadusel kodus parenteraalset toitmist. Kas ka Eestis selline võimalus on?
Vastas Kristina Kams
Jah, Eestis tehakse küll parenteraalset toitmist. Otsuse teeb ravi- või perearst.
Loe edasiImiku naba
Tere!
Laps sündis 7.juulil ning nabakönt tuli 12.juuli ära. Mure on siis sellest, et siiani naba veritseb. Kas see on normaalne? Olen puhastanud saialille tinktuuriga ja füsioloogilise lahusega. ...
Vastas Kristina Kams
Antud kirjelduse järgi ei saa olukorda täpselt hinnata. Soovitan pöörduda perearsti poole, et selgitada miks nabakönt pole paranenud ja kas on vajadus ravi järele.
Loe edasiLohk peas
Tere! Vaatasin et siin portaalis on üks küsimus olnud sama, mis minul - lohk peas.
Avastasin et juuksepiirist pealae poole on pähe tekkinud selgelt tuntav lohk.
Varem pole sellist asja ...
Vastas Kristina Kams
Siin on peamine aru saada kas lohk peas on tekkinud hiljuti või te avastasite selle hiljuti. Soovitan sellest kirjutada ja täpselt kirjeldada olukorda ja oma vaevuseid perearstile uuesti ja paluda vastust ...
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi