kolesterool 26.01.06 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere,

tegin sõrmeotsaverest (hommikul, söömata joomata) kolesterooli proovi ja vastus oli 3,38. Olen nüüd murse, sest tegelikult olevat see liiga madal. Millest see võiks olla, kas peaksin nüüd midagi ette võtma? Kui madal on veel normaalne?

Tänades
Murelik

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere,
Tavaliselt ollakse küll mures kõrge kolesterooli pärast, aga oma probleeme võib kaasa tuua ka madal kolesteroolitase. Kuna kolesterool on oluline komponent mitmetes olulistes organismi struktuurides ja bioloogiliselt aktiivsetes ainetes (hormoonid), siis on tema normaalse taseme hoidmine oluline. Algselt võiks proovida kolesteroolirikkamate toiduainetega (munad näiteks).
Lugupidamisega
Jüri Laasik