Mida antud analüüsi vastus tähendab ? 26.04.16 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere !
Käisin tasulises laboris hematoloogilist vereanalüüsi andmas CBC-5 DIFF JA CRV. Seoses pideva parema poolse kõrvavalu pärast ja valusa lõua all oleva lümfisõlme pärast. Sain vastused kätte ainus mis muret teeb ,mis ei vasta tabeli norm näitudele on hematokrit 36,4 % ja lümfotsüüdid 47,4 % . C reaktiivne valk 2,26. Mida tähendavad need näidud ? Muretsen väga .
Tänud !

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Analüüside alusel otsustades ei ole muretsemiseks palju põhjust. CRV 2,2 annab tunnistust sellest, et teil on põletikunäitajad korras ja kõrvavalu ning lõuaaluse lümfisõlme põhjuseks ei ole ilmselt bakteriaalne põletik. Küll aga võib olla tegemist mõne viirusliku haigusega, selle diagnoosimiseks head laboritesti ei ole.
Hematokrit 36,4% ei ole samuti haigus, kui Hgb näitaja jääb normi piiridesse. See muutub oluliseks koos teiste nätajatega juhul, kui on põhjust diagnoosida aneemiat.
Lümfotsüüdid 47,4% on pisut suurenenud number, sageli näeme sellist väikest suurenemist näiteks viiruse põdemise järgselt.
Kui olete hiljuti põdenud gripilaadsete sümptomitega haigust, siis võiks lümfotsüütide hulga suurenemist ja teie kaebusi sellega seostada.

Lugyüidamisega,
Marge Kütt