Osa hemogrammi näitajatest alla normi. 14.06.24 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Palun selgitage hemogrammi näitajaid. Kui võimalik, siis ,mis põhjustab normist madalamaid näitusid.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Teil on vähe väljendunud aneemia, hemoglobiini ja erütrotsüütide hulgad on piiripealselt madalad. Iseenesest on see ebaspetsiifiline leid ja selle alusel ühtegi haigust diagnoosida ei saa. Küll aga peaks mõtlema ja vajadusel uurima, miks need näitajad madalamad on. Lisanduv väsimus on samuti ebaspetsiifiline ja võib olla seotud madalama hemoglobiini näiduga, aga võib olla ka psühhogeenne.
Esialgu tuleks mõelda läbi oma muud kaebused - kas on kõhulahtisust, -kinnisust, valusid kusagil organismis, millal te viimati günekoloogi külastasite jms. Kindlasti tuleks nõu pidada perearstiga ja vajadusel teha täiendavaid uuringuid. Ainult laboriuuringutega siin ilmselt piirduda ei saa.

Lugupidamisega
Marge Kütt