Uriini analüüsi tulemused 18.06.24 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere, tegin hiljuti uriini ribaanalüüsi ja mikrobioloogilise analüüsi. Sain järgmised tulemused (kirjutan välja ainult need, mis ei ole normivahemikus):

1. valk 0,81 g/L, normivahemik: <=0,15 g/L
2. leukotsüüdid: vähe (5-10), normivahemik: 0-4
3. lameepiteeli rakud: vähe (3-5), normivahemik: 0-2

Uriini külv on positiivne. Mikroobide samastamine: Escherichia coli. Mikroobide hulk külvis: 10^3-10^4 PMÜ/ml.

Millistele haigustele võivad need tulemused viidata? Kas tegemist võiks olla tsüstiidiga või hoopis neerupõletikuga? Ja kas oleks vaja antibakteriaalset ravi kohe alustada või teha kordusanalüüs?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Kõik saab alguse sellest, millised on teie kaebused ja miks uriinianalüüs tehti.
Olulist põletikku analüüs ei näita. Bakterid on positiivsed, kuid ainult analüüsi ei ravita, ikka inimest.
Uriinianalüüs ei võimalda ka eristada tsüstiiti ja neeruvaagnapõletikku. Antibakteriaalse ravi vajaduse üle otsustamiseks oleks vajalik näha ka vereanalüüside näite.

Kui kaebused on minimaalsed või puuduvad soovitan usaldada perearsti arvamust ja hoiduda ebavajalikest antibakteriaalse ravi kuuridest.

Lugupidamisega
Marge Kütt