NRBC veres 29.07.24 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere! Lapse vereproovis on NRBC 0,01. Sain aru, et tervel inimesel peks olema 0. Lisaks WBC ja Neut on madalad (4.1 ja 1.53). Kas on vaja lisauuringuid? Laps oli terve (v.a. kerge suvine allergia), tegemist plaanilise vereprooviga.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Analüüsi alusel mingit patoloogiat ei nähtu, madal NRBC leid ei ole iseseisev patoloogia. Seega pole põhjust muretseda. Kui aga olete siiski murelik, võiks uuringut paari nädala pärast korrata ja vaadata, ega see näit ajas ei suurene.

Lugupidamisega
Marge Kütt