Amülaasi näit 06.08.24 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Mis minu organismis toimub, kui amülaasi näit on 228 U/L (norm 28-100) ja kas see peaks ka kuidagi tunda andma?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Tegemist on kõhunäärme funktsiooni näitajaga.
Seda uuringut tuleks täpsustada, soovitav oleks määrata pankreasespetsiifiline amülaas ja lipaas. Tavaline amülaasi uuring on vähespetsiifiline ja enamikes laborites seda enam ei kasutada. Kuid näit vajab täpsustamist ehk spetsiifilisemat laboriuuringut küll.

Lugupidamisega
Marge Kütt