Vereproovi tulemus 25.04.24 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere!
Lasin teha Synlabis südamapaketi vereproovi. Kõik teised näitajad olid korras, v. a lipoproteiin. See näitaja oli 130. Norm peaks jääma alla 75. Kas peaksin muretsema? Midagi ette võtma?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Juhusliku laborinäitajaga ei saa midagi ette võtta ja enamasti ei ole see ka vajalik. Kui teil on lipiidid muus osas korras (CHOL, HDL, LDL), siis pole vaja ka oma elustiilis midagi muuta.
Südamepekslemise kaebuse puhul tuleb vaadata TSH näitu, kui see teil paketis sees oli.

Lugupidamisehga
Marge Kütt