Nohu?? 06.05.01 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Minu 11 kuusel lapsel on juba teist nädalat nohu ja paremaks ei lähe. Nohu on selline kollane ja paks, mida ma pean tegema sest ta nuusata ju ei oska ja kardan, et tal võib tulla põskkoopa põletik. Oleksin tänulik, kui annaksite nõu, mida ette võtta.

Ette tänades. Noor ema.

Arst vastas:

dr Merle Paluste

Pediaater

Tallinna Lastehaigla, Telliskivi Perearstikeskus

Lugupeetud lapsevanem!

Nohu ravimisel on tõesti tähtis saavutada nohu väljajooks. Soovitan kasutada soolalahu, mis on apteekides müügil meresoola nime all.Kui kodus on "sinine"lamp võite sellega nina soojendada ~10 min.Kui nohu ei taandu,peaksite minema kõrvaarsti juurde. Ohtu põskoopapõletiku tekkeks siiski ei ole, kuna nii väikesel ei ole need veel välja arenenud.