kõõm 05.07.24 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,
olen 14 aastane noormees.
Mul on selline mure, et mul on peanahk aeg ajalt mõnest kohast punane ja valus kui pesen juukseid, peanahk sügeleb mul ka.
Ning väga tihti esineb mul kõõma juustesse ning ühe korra on olnud mul ka vasakul kulmul kõõma
Juuksed lahevad juba mul ühe kahe päevaga rasvaseks.
Sooviksin teada missugust shampooni peaksin kasutama ja kui tihti juukseid peaksin pesema pesen nadalas prg 3-4 korda.
Kas mul võib olla mingisugune peanaha haigus või see tuleneb sellest et olen teismeline?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Teismeeas hakkavad rasunäärmed aktiivselt toimetama, see toob kaasa ka muutused juustes, vajaduse neid sagedamini pesta. Üsna julgelt võin soovitada Nizoral šampooni peapesuks, 2 x nädalas. Kui probleem püsib, aitab perearst.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi