nahapõletik 17.02.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!:)
Olen 20 a n, mul diagnoositi dermatomüosiit...mis ma saan aru, on naha ja lihaste põletik. Nahk sügeles üle keha, oli katki ning koorus maha. NÜüd on nahk paremaks läinud, paranenud, aga järel on hunnik arme ja venitustriipe ning siiski tuleb teda ka maha (nagu ketendab, aga pole valuline enam) ja punetab ( ei ole loomulikku värvi). Kuidas sellist nahka hooldada? Olen proovinud Essex kreemi, kuid ei saanud küll aru et see oleks asja parandanud. Kas selline nahk nt suvel päikest võib saada üldse?
Tänan

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Arvan, et päikest peaksite suvel vältima.
Ehk peaks olema pisut rasvasem kreem nagu näiteks Aqualan L.
Punetus niipea ei kao, kuid ketendus võiks hakata taanduma.