Histoloogia tulemused 30.05.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Sain konisatsiooni ja hüsteroskoopias võetud proovide tulemused. Mida need tähendavad? Millele peaksin tähelepanu edaspidi pöörama ja mida tegema? HPV vaktsineerimine tuleb mul 5. juunil.

PAIGE: 24-H-08251-1 Emakakael; emakakaela konisaat, avatud kl 3 suunast
* Leiu kirjeldus:
Saateanumas emakakaela konisaat mõõtmetega 3,0 x 2,7 x 1,0 cm. Lõikepind värvitud rohelise värvainega. Emakakaela konisaat saatekirja järgi avatud kella 3 suunas. Konisaat viilutatud sektoriteks alates sisselõikest ning asetatud järjestikku päripäeva kassetidesse.
Uuritud kogu materjal. Kassetide arv 10.
Histoloogiliselt mittesarvestuva lameepiteeliga kaetud portio, kanalis hele silinderepiteel, transformatsioonitsoonis mitmes tükis laialdasel alal esineb lameepiteeli düsplaasia mõõdukast tugevani pinnal ja näärmete epiteelis. Stroomas on mõõdukas ümarrakuline infiltraat. Paaris kohas düsplaasia ulatub kanali poolsele OP-i piirini. Leid sobib
emakakaela lameepiteeli düsplaasiale mõõdukast tugevani.
* Diagnoos:
702717000 Krooniline aktiivne tservitsiit
92564006 Emakakaela raske intraepiteliaalne neoplaasia (CIN3); 8077/2 Emakakaela raske
intraepiteliaalne neoplaasia (CIN3)
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
PAIGE: 24-H-08251-2 Emakas; polüüpjas vohand emaka seest
* Leiu kirjeldus:
Saateanumas beežikad koetükid, mille mõõtmed jäävad vahemikku 0,8-1,5 cm. Uuritud
kogu materjal. Kassetide arv 1.
Histoloogiliselt polüüpjas moodustis fibrootilise stroomaga, milles paiknevad väänilised ja tsüstjalt laienenud näärmed hüperplastilise epiteeliga. Atüüpiat ega pahaloomulisust ei esine. Sobib endomeetriumi hüperplastilisele polüübile.
* Diagnoos: 11314008 Endomeetriumi polüüp; hüperplastiline

---
Eelnevalt on tehtud kaks kolposkoopiat (august 2023 ja märts 2024) ning anamnees on järgmine:

Näidustatud emakakaela konisatsioon ja hüsteroskoopia polüübi kahtlusel.
Kolposkoopia: Kolposkoopiale suunamise näidustus: Jaanuar´23, august´23 ASCUS, märts´24 HSIL; HPV muu positiivne
Kolposkoopia: Diagnostiline
transformatsiooni tsoon tüüp2
atüüpiline transformatsioon kõikides kvadrantides.
Transformatsiooni tsoonis veresoonte joonis - peen ja jäme punktilisus, peen mosaiikne joonis.
Lesiooni piirid - selgepiiriline.
Histoloogias CIN II
KOKKUVÕTE: PATSIENDI KAEBUSED
HSIL CIN2; HPV muu posiiitvne
Menorraagiad, kahtlus polüübile.
Urineerimine: Sagenenud
Iste: Kõhukinnisus.
VIIMANE MENSTRUATSIOON algus: 16.04.2024.
Regulaarne tsükkel: ei.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Emakakaelas on teil düsplaasia raske vorm ja see on vähieelne seisund. Konisatsioonil on teil kahjustatud kaelaosa eemaldatud, uued analüüsid peate tegema 6 kuu möödudes (kaksiktest). Emakaõõnest eemaldatud polüüp, mida teil enam pole. Järelravi te ei vaja ja suure tõenäosusega polüüp ei tohiks korduda. Igal juhul kontroll günekoloogi juures 6 kuu pärast. drKadastik