Vinnid 11.06.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Olin oraal vahekorras ning mees tegi habemega häbememokas väga valulikult. Peake seda oli häbememokas paistes ning järgmisel päeval avastasin tuppeseent ja häbememokas valulikud vinnid ja armid.

Millest see võis olla tingitud? Kas see võis olla habemest tekkitatud? Kui jah siis millega saaks ravida ja kui kiiresti läheb mööda?

Tunnen sügelust ja pissimise ajak ebamugavustunnet.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Pildi järgi on väga raske täpselt öelda, millega tegemist on. Seenpõletik see ei ole. Soovitav on minna kontrolli ja välistada genitaalherpes ning - mollusk.
Kui tegemist on ainult limaskesta mikrotraumadega seotud põletikuga, siis sobib nt. Bepanthen Plus kreem ja pesemiseks kloorheksidiiniga intiimpesuvahend.