Vastus 25.06.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Endomeetrium * Leiu kirjeldus: Histoloogiliselt uuritavana endomeetriumi abrasaat, paigutatud kokku viide erinevasse plokki. Kõigis materjalides tuleb esile polüüpjas endomeetriumi kontuur koos diferentsunud või sekretoorsete näärmetega, kaasneb rohkenenud hulgal veresooni, mis koondunud selgelt eristuvateks kimpudeks. Fibrooskude ebaühtlase paigutusega. Rakulise atüpismi tunnused puuduvad. Kokkuvõte: morfoloogilise leiu alusel eelkõige endomeetriumi funktsionaalne polüüp. * Diagnoos: 11314008 Endomeetriumi polüüp; funktsionaalne - - - - - - -

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Teil on emaka limaskesta talitluslik limaskesta healoomuline vohand ehk polüüp. Tavalisteks kaebusteks on vererohked menstruatsioonid või pikad ebargeulaarsed määrimised. Midagi ohtlikku ei ole. Vajate korduvat ultraheli uuringut peale protseduuri. Edasiselt on soovitav paigaldada hormoonspiraal Mirena, et sama situatsioon ei korduks. Mirena aitab ajas kaitsta emaka limaskesta, hoiab selle õhukesena ja limaskesta vohandeid tekkida ei saa. Spiraal paigaldatakse 8 aastaks.