HCG tase pärast IVF siirdamist 16.07.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Mul oli siirdamine 1.07.2024 ning täna 16.07.2024 andsin verd. HCG tase oli vaid 40 UI. Kas see on liiga madal. Test näitab et olen rase ning ise kardan, et on peetus. Kas siin on veel mingit lootust et HCG tõuseb või pigem teha ultraheli ning abort jälle?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Selle ühekordse vereanalüüsi järgi ei saa kohe otsustada. Soovitav on korrata HCG analüüsi kas 19.07. või 22.07. Kui see ei tõuse või langeb, siis rasedus kahjuks ei arene. Katkemine võib ka iseenesest toimuda. Kui HCG tõuseb, siis on ultraheli soovitav teha umbes raseduse 6.nädalal, kuna siis saab hinnata ka loote südametegevust.