Sügelus ja punetus tupes mitmendat korda aastas 08.08.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 24aastane ja paar korda aastas hädas tupeseenega, mida on aitanud Canesten välja ravida. Viimasel ajal on kimbutanud sügelus/põletus täpselt tupes ilma haisu ja vooluseta. Paar nädalat tagasi aitas menses ja Canesten probleemi lahendada/edasi lükata, kuid nüüd on jälle tagasi. Viimased 3 päeva on eriti ebameeldiv olnud, isegi kui aluspüksid vastu käivad. Olen natukene nõutu, mida teha, eriti, kuna tegemist on korduva probleemiga.

Ei kasuta pesugeele ja stringe, käin korra kuus vahatamas.

Suured tänud juba ette!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 24-aastane

Kui on tegemist tupe seeninfektsiooniga, siis on apteegi käsimüügis mitmed uuemad hooldustooted:
1) Eesti toode intiimpesugeel
https://ddifference.com/tooted/domina-elegans-intimate-gel/?v=a57b8491d1d8
... ning kaitseb nahka seeninfektsioonide eest.
2) uuem kreem kasutamiseks välisgenitaalidel Imazol Plus
3) https://shop.hoiamed.ee/toode/lahendus-seen-ja-bakteriaalsetele-infektsioonidele-dermoxen-bactor-vaginaalsed-oovulid/
Dermoxen Bactor vaginaalsed oovulid on ideaalne lahendus bakteriaalsete- ja seeninfektsioonide raviks
(Candida Albicans, Candida Krusei, Candida Glabrata, Prevotella, Mobiluncus, Garnerella vaginalis, Mycoplasma hominis, Trichomonas Vaginalis)
4) suukaudsed kapslid flukonasool 150mg, mida kasutada 1x nädalas kaebuste kadumiseni

Alati võite tulla reaalsele kontaktvastuvõtule Piritale. Kirjutate, et: "...käin korra kuus vahatamas." Suure tõenäosusega võivad kaebused olla sellest. Mõelda tuleb allergiatele, kontaktdermatiitidele jms.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7