Raseduse PAPP-A/fb_hcg näit (mure) 12.08.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Kuna täna tehti vereanalüüsid ja teeb muret kõrge PAPP-A 3,64 ja veel kõrgem fb_hcg 67 näit. Loen et kui kehas on kõrge fb_hcg näit on oht downi sündroomile? Kas ma peaksin muretsema? Mainin et 6ndal raseduse nädalal määrati ka verevedeldajaid mida siiani võtan.
12+4N.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Ainuüksi eraldi antud vereanalüüside näitajate järgi ei saa erinevate kromosoomihaiguste riski hinnata. Seda tehakse kombinatsioonis ultraheli uuringu, vereanalüüsi markerite, teie erinevate andmetega. Arvuti vastav programm töötleb vastavaid andmeid ja kalkuleerib riskid erinevate kromosoomihaiguste riski suhtes ( OSCAR test). Kui teil selle järgi on mingi haiguse suhtes risk piiripealne või kõrge, siis tehakse koheselt lisauuring ehk NIPT test ( Niptify). See on erinevate kromosoomihaiguste esinemise riski täpsustav sõeluuring ja näitab, kas vajate invasiivset uuringut ( koorioni biopsia või amniotsentees). Kui OSCAR test on korras, siis te lisauuringuid ei vaja ja teie lootel ei esine väga suure tõenäosusega rasket kromosoomihaigust.