Pärmseene infektsioon 13.08.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Arst soovitas teha tupeloputust ehk soodalahust. Aga olen lugenud, et see võib tekitada veel rohkem probleeme ja baktereid.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Seenpõletik on mikrofloora häire tupes ja sellel on palju erinevaid põhjuseid. Kui teil ei ole tugevat kipitust, vaid pigem kihelus ja ebameeldiv lõhn, siis ei soovita praegu soodalahusega tupeloputust. Pigem on soovitav teha kuur apteegi käsimüügis olevate pre-või probiootikumidega tupeküünaldega. Pärmseene ägenemise vältimiseks võite võtta suu kaudu paar korda nädalase intervalliga Fluconazoli 150mg kapsli. Pesemiseks kasutage apteegi probiootikume sisaldavat intiimpesugeeli.