Sügelus ja valulikkus 13.08.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mure on selline, et umbes 4 päeva tagasi hakkas tupe juurest sügelus, sellega kaasnes ka tugev punetus, valu ja isegi haavandid ning suurenes ka valge vedel voolus. Kõige intensiivsem on sügelus. Ka vetsus on valus pissil käia. Ise ei tea millest asi võib olla, kuna vahekorras ei ole veel üldse olnud. Natuke arvan, et asi võis olla uues dušigeelis millega intensiivselt pesin, aga samas pesen koguaeg dušigeeli ja svammiga. Naistearsti juurde on järjekord ning perearst soovitas minna apteeki, aga ma ei tea mida sealt osta.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Teil on allergiline reaktsioon suure tõenäosusega dušigeelile ja see on põhjustanud tupeseene. Apteegi käsimüügist saate Klotrimasoli kreemi, pesemiseks intiimpesugeeli ( nt. Dermoxen Sensitiv) ja Fluconazol 150mg kapsli, mida võite võtta paar korda nädalase intervalliga. Dušigeeli ega seebiga ei soovita enam intiimpiirkonda pesta. Sobivad spestiaalsed intiimpesugeelid või -vahud apteegist.