HPV ja LSIL 26.08.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Tegin HPV testi ning tulemus oli positiivne, tüüp: 16, 56, 58, 59, 66. Tsütoloogilise uuringu diagnoos oli: LSIL. Arst tegi vaid vaktsiini ning soovitas jaanuaris minna emakakaelavähi uuringutele. Kas midagi rohkem eelnevat uurima/ravima ei peaks?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Olete peale suguelu algust nakatunud HPV kõrge riski tüvedega ja HPV on teie emakakaela rakkudes põhjustanud kerge astme vähieelse seisundi ehk düsplaasia. Juhendi järgi vajate praegu kindlasti emakakaela lisauuringut ehk kolposkoopiat. Vaktsineerimine on ennetuslik ja võib teid edasiselt kaitsta, juhul kui vajate emakakaela haigestunud osa eemaldamist. Vaktsiin ei ravi. Kui lisauuring näitab kerge astme muutusi, siis ajas võivad need ise taanduda. Mingit otsest ravi sellele ei ole. Võib proovida tupe mikrofloorat mõjutada preparaadiga Papillocare. Oluline on immuunsuse toetamine, mitte suitsetamine ja regulaarne kontroll. Kerge astme korral aasta pärast.