HPV testi tulemus 24.07.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen vaksineeritud Silgardiga. Olen teadlik, et mul on aastaid tagasi emakakaelal muutused avastatud. Olen regulaarselt kontrollis käinud ja seekord tulemus selline.
Kuna vastuses on palju meditsiinilisi termineid, siis palun tavainimesele lihtsakeelset selgitust.

HPV 16 RNA

Negatiivne

HPV 18,45 RNA

Negatiivne

HPV NAT paneel

HPV kõrge riski (16,18,31,33,35,39,45,51,52,56,58,59,66,68) RNA

Positiivne

Tsütoloogiline materjal emakakaelast, Proov on adekvaatne. Lameepiteeli pindmise ja vahekihi rakud. Nõrgalt düsplastilised lameepiteeli rakud. Koilotsüüdid. Metaplastilised lameepiteeli rakud. Esinevad endotservikaalsete rakkude kogumikud. Candida perekonna morfoloogiaga seened. 112662005 ((LSIL) Lamerakuline intraepiteliaalne lesioon

Käisin juuli keskel tavapärasel naistarsti külastusel, kus võeti HPV test ja sain sellise HPV testi tulemuse. Kuna vastuses on

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Olete nakatunud kõrge riski HPV tüvega, kuid kõige agressiivsemad HPV tüved ( 16,18,45) on negatiivsed. Nende eest kaitseb teid Silgard ( selles on kaitse 6,11,16 ja 18 suhtes). See on väga oluline, sest kõige sagedasem vähitekitaja on HPV 16. Emakakaelas on kerged rakumuutused-LSIL. See vastus tähendab siiski, et vajate lisauuringut ehk kolposkoopiat, kus täpsustatakse emakakaela seisund ja kas võite jätkata jälgimisega või vajate ravi. Sageli võivad kerged muutused ise taanduda. Oluline on normaalne tasakaalus mikrofloora tupes ja immuunsuse toetamine. Praegu on teil tupeseen ning võite kasutada apteegi käsimüügist näiteks Canesten küünalt.