probleem 22.02.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

mul on selline mure, et mul esinevad sageli pearinglused ja läheb silme eest mustaks ning peale selle on veel probleem ka vannis käimisega ja dushi alla käimisega. nimelt viimati, kui dushi all käisin, minestasin ma seal sisuliselt ära st et algselt läks süda pahaks, seejärel hakkas silme ees pilt uduseks minema ja vahepeal saabus selline staadium, kus ma mitte millestki aru ei saanud. õnneks sattus elukaaslane seal samas olema ja värskendas mind külma dushiga. palun abi.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Mõnes perekonnas on pärilik kalduvus minestamistele. Tegemist on vere valgumisega jäsemetesse ja aju verevaegusega. Tuleks heita koheselt pikali ja tõsta jalad veidi kõrgemale. Võiks rääkida ka perearstiga ja võimalusel teha EKG.

Dr. Ain Pajos