probleem 11.03.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, olen 36 aastane mees. Mul on juba pool aastat imelikud probleemid, millele ei ole lahendust leidnud. Vererõhk pidevalt kõigub, 120-80 kuni 150-100 päeva sees mitu korda, ei jaksa midagi teha, süda hakkab juba kerge pingutuse peale volksama ja on valupisted, käed ja jalad valutavad ja surisevad, imelikud tõmblused, pulseerimised ja pisted igal pool kehas, pulss kiireneb ja aeglustub näiva põhjuseta, kohati on väga paha olla, eriti hommikul ja päeva esimesel poolel, aga ka õhtul voodisse heites. EKG ja verepilt on normis, va natuke kõrge kolesterool. Kas asi võib olla närvisüsteemis või hormoonides? Ei suitseta, kehakaal normis, olen kogu elu sporti teinud.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui kardioloogid südame ja vererõhu haigust eitavad, võib põhjuseks olla kroonilisest stressist tingitud ärevus ja depressioon, mis põhjustavad regulatsioonihäireid.

Dr. Ain Pajos