MRT uuring - tõenäoline proplaps. Kas operatsioon on vajalik? 18.05.24 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Sain MRT uuringu vastuse: L5/S1 lülidevahemik on ahenenud, diskis on siin degeneratsioonile iseloomulik T2 madal signaal, näha fokaalne väljavõlvuvus - tõenäoline prolaps - vasakul mediolateraalsel. Teiste diskide olulisi väljavõlvuvusi ei tähelda. Alumistes fassettliigestes on vähene artroos. Lülisambakanal ja lülidevahemulgud ahenenud ei ole. Seljaaju signaal on nähtavas osas normipärane. Tõenäoline diski prolaps L5/S1 kõrgusel vasakul mediolateraalsel.
Palun selgitage kas antud diagnoosi puhul on vajalik operatsioon ja miliised on tagajärjed kui operatsiooni ei tee?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Operatsiooni näidustus selgub vaid neuroloogilise läbivaatuse järgselt. Enamus diskiprolapse operatiivset ravi ei vaja.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika
tel. 6748591