Käte suremus 14.06.24 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Mis võiks põhjustada käte, eriti paremal käel, surinad nagu sipelgad jookseks. Peaaegu igas asendis nii üüsel kui päeval.

Tänudega

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Sageli on põhjus kitsas närvikanalis randmeliigese all mis põhjustab käenärvi kompressiooni. Tuleks vältida tööde ajal sõrmede pigistamist rusikasse, öösiti aga püüda magada sirge randmeliigesega. Abi on ka spetsiaalsest randmeortoosist.

Dr. Ain Pajos
Neuroloog