Lapse peavalu 20.06.24 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Mida arvata lapsel sellisest peavalust.
Hakkas kui ta oli kuskil 3-ne, olid peavalu paari sekundiline otsa ees. Vahel oli mitu kuud vahet vahel oli nädalas mitu korda. Valuvaigistit kunagi ei vaja. On olnud ka vahel pikemat peavalu maximum 15 minutit ja vahel on ka siis kõht valutanud. Kunagi valuvaigistit ei taha, sest läheb ise mööda. Peavalu on olnud erinevates pea piirkondades, mitte ainult ühel kohal koguaeg.Perearst arvab,et muetseda pole vaja ja need nn. pingepeavalude klassi kuuluv. Käidud ka tasulises lasteneuroloogil ja tema samuti arvas,et valud mille tekkepõhjust lihtsalt ei tea või pingevalu ja edasisis uuringuid ei vaja. Mina lihtsalt muretsen ja sooviksin Teie arvamust kuulda, kas sellised lühiajalised peavalud võivad olla midagi tõsist.Ta iseloomult on selline muretseja ise ja pabistaja.Suurek probleemiks on ka ekraanid, kas need võivad a peavalu tekitada.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Sage ekraanide jälgimine võib olla peavalude põhjuseks. Kui perekonnas esineb migreen on võimalik ka migreenihoogude varajane algus. Valude kordumisel ja intensiivistumisel tuleks uuesti pöörduda lasteneuroloogi poole lisauuringuteks.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika