Pidev kiirguv alaseljavalu 12.07.24 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

2a valu paremas sääres, labajalas, varvastes. Aasta tagune MRT:

Kolm distaalset vahemikku on kitsenenud, esineb diskide dehüdratatsioon. Vahemikus L 5/S1 esineb difuusne diski protrusioon, tsentraalses osas on jäligtav fibroosrõnga ruptuur. Paremal on i/v mulk veidi ja vasakul mõõdukalt kitsenenud, L 4/5 on kitsenenud, esineb difuusne diski protrusioon ning selle foonil väike tsentraalne diski ekstrusioon suunaga distaalsemale, esineb vähene spinaalstenoos. L 3/4 esineb tsentraalne diski protrusioon, keskjoonel on jälgitav fibroosrõnga ruptuur.

Viimase röntgeni (juuni) seletuskirjas L4-L5 vahemik kergelt madaldunud(diskopaatia)

Tehtud ka hiljuti enmg : vasakul L5 müotoomil on tagasihoidlik kroonilise neurogeense kahjustuse leid.

Seljavalu on tavaliselt olematu, tekib kui paremas jalas valunivoo tõuseb. Siiani valutab iga päev parem jalg. Üldiselt sääre tagumine osa, vahepeal jalalaba, vahel tuimus põlvest allapoole, surin labajalas. Ettepainutusel, osadel venitusharjutustel terav närvivalu sääres. Perhis tehti detsembris blokaad L5-S1, see mingit tulemust ei andnud. Soovitati jätkata konservatiiselt. Lisandunud on vasak puusapiirkonna valu ja põlvevalu. Paaril päeval mil valu pole olnud kaovad ka vasakult puusa ja põlvevalu.

Tegelen igapäevaselt füsioteraapiaga ja teen jõutreeningut plokktrenazööril, kui valud lubavad. Käidud arvestataval hulgal füsioterapeutide/kiropraktrikute/osteopaatide vastuvõttudel. Tens ja magnetravil. Proovitud nõelravi, maššaasi. Tööl käia sisuliselt ei saa, kuna koormusel muutub jalavalu väljakannatamatuks, istudes samamoodi. Pikem lebamine seljal vähendab valunivood jalas. Valu segab igapäevaelu.

Kuna 2 aasta jooksul pole valu kadunud, kas sellise haigusloole on loota operatsiooni, või oskate soovitada kuhu veel pööduda.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui harjutustest ja tegemistest mis põhjustavad valu ja surinaid sääres ja labajalas loobumine mõne nädala jooksul paranemist ei too jääb ainsaks ravimeetodiks kirurgiline ravi (diskifragmentide eemaldamine). Eriti siis kui esinevad ka põietalitluse häired, labajala nõrkus. Siis tuleks pöörduda otse EMO kaudu neurokirurgi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
Neuroloog
Neurodiagnostika