Ägedad seljavalud 08.08.24 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen vaevelnud seljavalude käes juba üle aasta. Käidud on nii perearstil kui ka neuroloogi vastuvõtul. Tehtud uuringuid ja analüüse. Mrt uuringu põhjal ütles neuroloog et kõik on korras ja tema ei saa aru miks minu selg valutab. Tehti ka puuk borrellioosi analüüs ja see oli positiivne. Sain antibiootikumi ravi ja umbes kuu aega kestis valuvaba periood. Valud tulid tagasi. Valud käivad periooditid umbes 3-4× kuus ja kestab korraga 4-5 päeva. Valud on väga tugevad, lisaks on raskendatud igasugune liikumine, kummardamine, kükitamine, kõndimine. Valu kiirgab tuharasse ja jalga, vahel kubemesse ja kõhtu. Olen proovinud erinevaid valuvaigisteid kuid ükski neist ei mõju. Recoxa, ketoprofeen, etoksiib, tramadol, ning ketanoli süstid. Kahjuks on täna väga raske saada hea neuroloogi vastuvõtule aega kui on soov saada tervisekassa aega, palun teie arvamust, mida peaks tegema, sooviks ravida põhjust, mitte tegeleda ainult valu vähendamisega. Tundub juba täiesti lootusetu. Lisan mrt vastuse
Teostatud uuringud: Tellitud uuring: MRT uuring lülisamba nimmeosast. Kliinilised andmed: valu lülisamba nimme osas, kiirgub paremasse jalga peale raskuse tõstmist. Teostatud uuring: MRT uuring lülisamba nimmeosast natiivis 2 mähisega 8 tööd. Kood: 79203 x 1.
Kirjeldus: Leid. Lumbaallordoos on lamenenud, lülikehad on nihketa, lülikehade kuju ja kõrgus muutusteta. L5/S1 tasemel on rasvdüstroofiale iseloomulik signaali muutus - Modic 2. Fassetliigesed on mõningase artroosiga. Neuroforamenid on tavapärased, närvijuurte mõjutusi foraminaalsel ei eristu. Diskid on normaalse kõrguse ja hüdratatsiooniga, oma anatoomilistes piirides, v.a. L5/S1 disk on dehüdreerunud ja madaldunud, kummub lamedalt, nähtavas kontaktis närvijuurtega ei ole. Spinaalkanali deformatsioone ei ole. Conus medullaris on signaali muutusteta

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Uuring jalavalude põhjust ei näita. Võimalik on neuroborrelioos. Tuleks teha uued vereanalüüsid borrelioosile ja vajadusel ka seljaajuvedeliku analüüs.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika