Tere 05.10.24 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, palun selgitage mulle, mida see vastus tähendab uuringu kohta
laps on 8aastane

TEOSTATUD UURINGUD RN1005 x 1 Elektroentsefalograafia ärkvel+uni (laps) KIRJELDUS EEG kirjeldus Teostatud ärkvel ja une EEG melatoniini foonil. Ärkvel tagaaladel suletud silmadega esineb paremal kuni 9 Hz alfa rütm, vasakul ebaühtlane ja üldiselt aeglasem alfa-teeta segarütm. Esinevad sagedased epileptiformsed avaldused T7P7P3C3 alal. Unes: spetsiifilised unetunnused paremal väheselt olemas. Epileptiformsed avaldused sagenevad, vasakul FTC alal esinevad pidevalt ebaregulaarselt >90% sagedusega; sagedased epileptidomsed avaldused tekivad ka paremale TC aladele. Fotostimulatsioon: lisainfota Hüperventilatsioon: patoloogiata EEG kokkuvõte Teostatud ärkvel ja une EEG melatoniini foonil. Esineb patoloogilise põhifooniga, hemisfääride asümmeetriaga EEG. Epileptiformsed avaldused esinevad vasakul TPC aladel, unes sagenevad ja levivad ka paremale. Vasaku hemisfääri kohal esineb spaigi-aeglase laine aktivatsiooni sündroom unes. VASTUSE TK HINNAKIRJA KOODID 6264 x 1 Elektroentsefalograafia (kestusega üle ühe tunni)

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

EEG uuring viitab ajukahjustusele ja epileptiliste hoogude võimalikkusele ( sünnitrauma??). Tuleb minna lasteneuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika