Valu kõhus 13.12.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Algasid mõned päevad tagasi ülakõhus valud. Algul oli ainult ülakõhus kolmnurga piirkonnas kuid valu liikus edasi ka paremale poole alakõhtu, paremale poole alaselga ja vahest olid ka valulöögid südame piirkonnas. Käisin nüüd üleeile ka EMOs ja seal tehti kõik võimalikud proovid ja ka ultraheli kuid midagi ei leitud. Tänaseks valu ei ole üle läinud ja pigem asetseb alakõhus ja ka valuvaigistidele ei allu. Lisaks terve päev on kõht veidi korrast ära olnud ja väljaheide on must. Eelmine aasta kevadel diagnoositi gastriit , kas võib see tagasi olla? Kas peaksin EMOsse valudega tagasi pöörduma (mida soovitati) või pigem perearstile?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kui EMO uuringud olid korras ja uusi sümptome pole lisandunud siis on põhjendatud pigem perearsti konsultatsioon ja ravi maohapet vähendava ravimiga, nt esomeprazol 20 mg x2 enne sööki. Perearsti poolt plaanilised uuringud, jälgimine.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi