Punetav ala kurgumandlite lähistel 07.04.24 / Perearst

Külastaja küsib:

1.5 nädalat tagasi tekkisid haavandid ja villid suhu, mis paranesid ja tekkisid uuesti uude kohta. Samaargselt ka oli kiirgav valu kurgumandlis,kuid paistetust polnud. Arstile helistasin, kirjutas välja antibiootikumid. Nädal ravikuuri kuid siiski kurgus punetav ala ja "punn". Samuti kiirgav valu kurgumandlis, paistetus puudub. Haavandid paranesid suus ja rohkem pole tekkinud juurde. Millega tegu võib olla? Miks see punetav ala suus koos punniga? Mida saan ette võtta. Apteegis müüdavad kurgu losengid mõjuvad lühikest aega ja valu tagasi. Kurgu alt katsudes on kurgumandlite piirkond veidi valulik, kuid paistes pole.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Võimalikke põhjuseid on mitu, oletada ei saa. Saan soovitada vaid pöördumist oma perearsti vastuvõtule, edasisi uuringuid ja ravi.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi