Põletikuline soolehaigus 08.05.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

Andsin vereproovi, kus kalprotektiin oli normist kõrgem peab olema <50, mul oli see 73. Muud põletikunäidud olid korras ehk ei näidanud midagi, raua tase veres on ka alla normi. Kas see tähendab midagi väga halba? Olen tegelikult päris mitu aastat vaevenlud kõhulahtisuse all aga vahel on see okei ja vahepeal on jälle kõik halb. Alles hiljuti olid ka kõhuvalud. Käisin ka perearsti juures kes katsus mu kõhtu ja paremal pool oli suur valu, mis pole siiani kadunud. Gastroenteroloogi juurde saan alles mai lõpus. Olen murest hulluks minemas. Samuti hakkasin ka probiootikume võtma, see on nagu veidike paremaks teinud olemise.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Selline küsimus juba sai vastuse. Tõus on minimaalne, Duspatalin on soolt rahustav ravim, kasutatakse sooleärritussündroomi korral, kui muud haigused välistatud.
Usun, et kolleeg gastroenteroloog teeb vajadusel veel uuringuid ja annab Teile hea vastuse.

Head tervist soovides
Madis Veskimägi