Kurk natuke valus ja paistes ja punnid Kurgu tagaosas 15.05.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Kurk natuke valus ja punakad punnid kurgu tagaosas.

Tere!

Paar päeva tagasi märkasin kurgus punne, valu alguses polnud kuid nüüd natuke valus neelata. Mandlid eemaldatud ja valu lööb neelu. Kas võib olla midagi tõsist või lihtsalt tavaline külmetus?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Nii avaldub viiruslik kurgupõletik. Käsimüügiravimid, haigus taandub keskmiselt nädalaga. Kui vaevus püsib, pidage nõu oma perearstiga.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi