Verevalumid 04.07.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

Mure selline, et vanaemal on kätele tekkinud järsku sellised verevalumid. Räägib küll, et pole kuskile end löönud, et tekivad täitsa niisama. Vanaema tarvitab igapäevaselt palju ravimeid, sealhulgas ka verevedeldajat Xarelto 15mg, mille annust vähendati paar kuud tagasi. Kas on muretsemiseks põhjust, või võib verevedeldaja tekitada niisama verevalumeid?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Pildil näen verevalumeid, mida on võimalik seostada Xarelto kõrvaltoimega, see pole ohtlik. Soovitan siiski perearsti konsultatsiooni, põhjendatud uuringuid, edasist käsitlust.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi