MAOPROBLEEMID 06.07.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Eelmine aasta oli iiveldust ja kõhuvalu vahel, tehti helicobakteri analüüs, see oli positiivne ning sellele järgnes helicobakteri ravi antibiootikumidega, Minu nõudmisel tehti ka gastroskoopia, . Diagnoosiks pandi krooniline gastriit. TAHAKS TEADA MIS RAVI TEIE MULLE MÄÄRAKS, SEST MU PEREARST ON MITTE-EESTI PÄRITOLUGA KAHTLANE TEGELANE, KEDA MA VÄGA EI USALDA?

Uuringute vastused olid sellised:

Algul tehti gastroskoopia

Materjal uuringuteks Histoloogia 6
21.03.2024 09:43 : Teostatud uuring: Ösofagogastroduodenoskoopia Hinnakoodid: 7551, 7552 x 2
Söögitoru vabalt läbitav, limaskest intaktne. Magu avardub ühtlaselt, peristaltikalaine jälgitav. Mao korpuse ja antrumi limaskest sile. Pülorus vabalt läbitav. Duodenumi bulbus ja postbulbaarne osa patoloogiata. Võetud biopsiad duodenum, antrum, korpus.   Dgn: Normileid

Need siis proovide tulemused mis hiljem saadeti

Kaksteistsõrmiksool

Tangentsiaalse asetsusega bioptaadid duodeenumist, hattude ja krüptide suhe ca 3:1. Intraepiteliaalsete lümfotsüütide hulga tõusu ei tähelda. Brunneri näärmed ei tule lõikes esile.

Maolukutikoobas

Uuringul bioptaadid maoantrumist. Morfoloogiliselt korrapärase kurrulisusega foveolaarne pind, epiteel iseärasusteta. Mutsinoossed näärmed väiksemate basaalselt paiknevate tuumadega ja klaasja peenvakuoliseeritud tsütoplasmaga. Proprias kerge lümfoplasmatsütaarse infiltraadi tõus. Giemsa värving helikobakteritele negatiivne.

Maokeha

Uuringul 2 bioptaati maokorpusest. Foveoolid vooderdatud korrapärase mutsinoosse epiteeliga, allpoole esile tulevad korrapärased tihedalt paiknevad oksüntilised näärmed. Proprias kerge lümfoplasmatsütaarse infiltraadi tõus. Giemsa värving helikobakteritele negatiivne.

Pisike küsimus lõppu, kas kerge infiltraadi tõus on kerge gastriit, olen vaadanud teisi kellel nii on ja siis on pandud diagnoosiks kerge või mõõdukas gastriit?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Uuringutulemus on minu hinnangul normis. Mureks pole põhjust. Kerge ja vähene, tilgake jm on vaataja subjektiivne hinnang, teine vaataja ei näe probleemi. Päris 100% korras uuringut pole kellelgi.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi