Kõrva taga muna 07.07.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

Mul pikemat aega vasak kõrv seest sügelenud. Käisin hambaarstil.Tarkusehammas hakkas tegema kasvades valu, kirjutati välja antibiootikumid, aidati seda hammast natuke välja ja öeldi et arvatavasti suudab nüüd ise ikka igemest välja kasvada. Köisin ka perearstil selle jutuga et kõrv sügeles, vaatas kõrva ja nägi et kõrva sees karvad,mille küljes rohkem vaiku. Saatekiri olemas nina kõrva kurguarstile. Muret tekitab nüüd avastasin et võrreldes parema kõrvatagusega vasaku kõrva taga kõva muna, kõrvu puhastades selle kõrva kuulmeköik justkui kitsam( vb ka sügamisest). Vahel see kõrv ka tuikab. Lisan juurde et parema silma alune tihti paistes. Vb lisainfoks ka see et arst diagnoosis sümptomite järgi ka refluksi. Kas saate natuke nõu anda enne kui saan arstile.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kirjelduse leid on omane väliskõrva karvanääpsupõletikule, lümfisõlme reaktsioonile. Selle raviks on paikselt kasutatavad kõrvatilgad, vajadusel ka antibiootikum suukaudu. Käsimüügist leiab leevendavaid ravimeid, soovitan seda apteegist uurida.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi