tüsistused sobimatust ravimist 11.06.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Perearst kirjutas mulle koleterooliravimi simvacor 20mg, mida võtsin umbes kümme kuud. Varsti tekkisid mul rindkeres valud ja imelik lämbumistunne. Käisin perearsti juures, tegin vereanalüüsi ja saadeti kopsuröntgenisse, mingit tagasisidet arstilt ei saanud. Kui tegin plaanitava seljaopi jaoks vereanalüüsid, siis seal tuvastati neerupuudulikkus.Juhuslikult käisin ka silmaarsti juures, kus tuvastati silmade hägusus. Mulle tundus imelik äkki nii paljude terviseprobleemide tekkimist. Lugesin juhuslikult ravimijuhist ja seal oli kirjas, et Simvacor pole üle 65a. naistele soovitav ja kilpnäärme alatalitluse korral keelatud. Mul on juba lapsest saati kilpnäärme alatalitlus.
Ma sain täpselt kõik kirjasolnud tüsistused.Loomulikult käisin perearsti juures ja ei kuulnud ühtegi kommentaari.
Kas need kahjustused võivad olla mööduvad või on püsivad?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kahjuks ei saa anda konkreetset vastust. Soovitan koostööd oma perearstiga.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi