Kurgumandlite operatsioon 29.06.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

1) Mõtlesin, et küsiksin veidi nõu. Kas on tavaline, et peale kurgumandlite operatsiooni jäävad mandlite kinnituskohtadele augukesed alles? Opil õmmeldi kinni, aga nüüd on nagu "lahti vajunud" õmbluskohad? Kas see on tavapärane?

2) Umbes nädal peale mandlioppi hakkasin kurgus tundma tükki. See ei olnud lihtsalt tunne, vaid silmaga on seda tükki ka näha (nagu lihatükk, millel on U-kujuline valgeka äärega kaar), kui väga proovida vaadata. Üpriski suur, kuid ise ma ei näe, kui sügavale neelu see ulatub. Perearst saatis kurguarstile, kes ütles, et see on "liigliha" ja et seda pole võimalik opereerida. Olen õppinud sellega elama, aga igapäevaselt tunnetan seda neelatades ikka kui võõrkeha. Kuna suhtumine oli väga ükskõikne, siis mõtlesin lihtsalt uurida, et kui inimesele tekib neelu "liigliha", kas tõesti tuleb sellega edasi elada ja midagi teha ei saa? Enne mandlioppi seda mul kurgus ei eksisteerinud.

Parimat

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere!
Kindlalt midagi oletada ei saa. Palun pöörduge oma perearsti vastuvõtule.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi