Ei judge enam magama jääda, sest kardan, et ei ärka hommikul Nigel asal ülesse 19.06.24 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Ma olen terve elu olnud sügava unega ja hommikud ei ole kunagi mu sõbrad olnud. Mure hakkas pihta siis kui hakkasin tööl käima ja muidugi on vaja ju hommikul õigel ajal tööl olla. Algul ärkasin ilusti, kuulsin äratuskella ja tõusin kohe püsti. Aga mingi hetk ei kuulnud ma hommikuti enam oma äratuskella, magasin paar korda juba oma tööpäeva maha. Mingiaeg see mure kadus ja ärkasin jälle ilusti, aga see sissemagamine hakkas korduma jälle. Olin siis 18-aastane. Nüüd, aga kordub kõik jälle samamoodi. Lihtsalt ei kuule hommikuti mitte kui midagi. Ja ma olen hakanud magamist vältima, eriti siis kui järgmine päev pean tööle minema. Olengi terve öö üleval, kuigi väga väsinud ja tean, et ma vajan unetunde. Aga lihtsalt ei julge magama minna, hirm on, olen täiesti läbi ja ma ei tea mida teha. Hoian ennast öösiti ärkvel, et olla kindel, et hommikul tööle jõuan. Kuna tänu uuele tööle olen ma lisaks ka väga stressis siis seda enam ei suuda ma magama jääda ja olen tööpäeva hommikuteks täiesti laip.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Enneti Eestpalve Printsiip - palve-soov kellegi teise heaks ja samaaegselt ka harjutus, rituaalne tegevus - on väga tõhus ja vajalik hingeseisundi häälestaja. Seega - ülitähtsaid isikuid, kellele rituaal pühendada, võib leida lähemaltki.
Enneti Palve esimene samm - Ringutus-Sirutus ja Lõõgastus
Ringutan-sirutan end Taevatähe ehk Taara poole (Taara on hindi keeles Taevatäht).
Käed üles, kõht sisse, rind ette, õlad taha, pea kuklasse, naeratus näole. Siis rahulikult painutus ette-alla, kael-õlad pingevaks (“Pea ripub pingevabalt nagu Tootsi Maakera nööri otsas”), lõõgastub ka lumbo-sakraalne ehk vööpiirkond.
Lõõgastub kogu keha!
Lõõgastub psüühika!
(Käed-küünarvarred võivad toetuda põlvedele, et mugavam oleks).
Tagasi lähteasendisse (püstiasendisse,
Jüri O.-M. Ennet