ATH ja Skisofreeniasegu Valetamine Ilustamine Ükskõiksus Loobumistunne Hirm mitte hakkama saada eluga 09.06.24 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mida teha, tunne on et olen kokku jooksnud ja ei soovi ega viitsi enam võidelda. Olen terve elu seda yritanud ja pidanud tegema!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Diagnoos on selleks, et teaksime mis valdkonnast me räägime. Oluline on see, et teada saada - kuidas tegutseda! Kuidas ja tegutseda. Skisofreenia puhul on oluline aasta pikkune jälgimisperiood ja siis võime veidi kindlamas kõneviisis rääkida. ATH on noorukiea probleemistik ja siingi on vajalik jälgimisperiood. Ainete tarbimin on loomulikult vastunäidustatud. Arstirohu tähtsus on 1/10 võimalusi, 9/10 on harjutused, eluviisi muutmine, väärtushinnangute muutmine.
Schopenhauer - kõike dirigeerib Elutahe.
Nietzsche - kõike juhib teadvustamatu Võitlustahe.

Võitlusvaimu soovides,
Jüri O.-M. Ennet