Mida teha 23.12.24 / Psühhiaatria
Külastaja küsib:
Olen 16 ja juba päris kaua olen aru saanud et midagi on valesti. Ma võin olla väga rõmus aga järgmisel hetkel võin vihastada kõige ja kõigi peale. Vahepeal läks asi paremaks aga alles äsja oli olukord kus sain pahaseks ja kurjaks kellegi peale põhimõteliselt mittemillegi üle. Ma proovin seda küll vältida aga kui nii juhtub , siis ma võin saada ikkagi nii kurjaks et ma ei tunne ennast ise ka ära.
Mida teha
Arst vastas:
dr Jüri Ennet
Psühhiaater
Erapsühhiaater
“Enamik psühhiaatrilisi probleeme saab alguse inimese oskamatusest maandada stressi ja reguleerida töö ja puhkeaega, On kiire elutempo juures eriti oluline inimese füüsiline aktiivsus. Tänapäeva suurimateks probleemideks on ärevushäired, stress ja unehäired, mis muutuvas ühiskonnas annavad endast üha enam tunda. Koolisüsteem lonkab:
1. Õppetöö koolis ja kodus ei tohiks ületada kaheksat tundi ööpäevas. Sportlased treenivad intensiivselt 3-6 tundi päevas, siis järgneb puhkus
2. Faktipuru olgu vähem. Teatmeteosed ja arvutikettad on meil piisavalt head, aga mõtlemisvõime vajab edendamist ning tähtsaim, isiksuse kujundamine, olgu kõigi ainete õpetamisel aukohal.
3. Suhtlemisoskuse kujundamine (oleme ju sotsiaalsed olevused). Selleks olgu nii ainetunnid, sporditunnid, huvirühmad, mille hulka kuuluvad ka näitering ja peotants. Kooli- ja klassiüritustel esinegu riburada pidi kõik õpilased, mitte ainult nn esinumbrid
4. Kehaline aktiivsus ja spordiringides osalemine on ülimalt oluline. Kolmandik praegustest kutsealustest on füüsiliselt nõrgukesed riiki kaitsma. Istuv eluviis ning väikevaagna elundite vereringe häired.
Rõõmsameelset tegutsemist.
Jüri O.-M. Ennet
Nõuanded teemal: Psühhiaatria
mida teha..
mida teha kui mul on ravimisõltuvus..ma ei suuda võtta rohte normaalses koguses, sest need ei aita...
Vastas dr Jüri Ennet
Koostöö psühhiaatriga. Peale rohtude ju ka miljon muud mõjutusvahendit.
Parimat,
Jüri O.-M. Ennet
Vaata kõiki nõustamisi